6 lutego br. PERN S.A. ogłosił postępowanie przetargowe w trybie negocjacji z ogłoszeniem na wybór firmy, która będzie pełnić funkcję „Inżyniera budowy” dla inwestycji II nitki rurociągu pomorskiego.

Celem projektu jest stworzenie infrastruktury rurociągowej, która zapewni bezpieczeństwo tłoczeń i stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie dla transportu ropy naftowej na odcinku północnym, niezbędnej dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Rzeczypospolitej Polskiej. Zakończenie budowy rurociągu oraz przekazanie do eksploatacji planowane jest pod koniec 2023 roku.

Na czym polega inwestycja?

PERN szuka inżyniera budowy, który pełnić będzie nadzór nad realizacją budowy rewersyjnego rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk. Długość rurociągu wynosić będzie 240 km. Planowana trasa biegnie wzdłuż istniejącej I nitki rurociągu przez 9 powiatów, na terenach następujących gmin:

  1. województwo mazowieckie: Słupno, Radzanowo, Bielsk, Gozdowo, Mochowo, Szczutowo, Sierpc,
  2. województwo kujawsko-pomorskie: Rogowo, Rypin, Osiek, Brodnica, Bobrowo, Jabłonowo Pomorskie, Świecie nad Osą, Łasin,
  3. województwo pomorskie: Gardeja, Kwidzyn, Ryjewo, Gniew, Pelplin, Subkowy, Tczew, Pszczółki, Suchy Dąb, Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański, miasto Gdańsk.

Budowa rurociągu realizowana jest w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która weszła w życie 18 kwietnia 2019 r.

Gdzie szukać informacji o przetargu?

Usługa „Inżyniera budowy” jest skutecznym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych. Wszelkie informacje dotyczące postępowania przetargowego znajdują się na Platformie zakupowej na stronie www.pern.pl – KLIKNIJ